Firma MXMM sp. z o.o. jest pracownią architektoniczną, która powstała w 2011 r., a aktywnie funkcjonuje na rynku od początku 2014 r.

Założycielami firmy są architekci: Khrystyna Hodlevska oraz Mariusz E. Mieszkalski – pracujący czynnie zawodowo od 2005 r.

Firma MXMM sp. z o.o. jest tworzona przez zespół kreatywnych, mających bogate doświadczenie zawodowe architektów, realizujących projekty mieszkaniowe (jedno- oraz wielorodzinne), usługowe, użyteczności publicznej oraz projekty aranżacji wnętrz, zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i komercyjnych.

Firma stawia na jakość i profesjonalizm, dlatego w trosce o wysoką jakość oferowanych usług oraz szczególną dbałość o interesy Klientów współpracuje z doświadczonymi oraz renomowanymi firmami branżowymi. Daje to możliwość swobodnego kształtowania zespołu projektowego, dopasowywania go do skali inwestycji oraz indywidualnych potrzeb naszych Klientów, zapewniając im usługę na wysokim poziomie i atrakcyjny technicznie i architektonicznie produkt.

Mając świadomość złożoności całego procesu inwestycyjnego, począwszy od etapów koncepcji i analizy chłonności a skończywszy na oddaniu inwestycji do użytkowania, w sposób rzetelny i staranny prowadzimy monitoring statusu formalnoprawnego danej nieruchomości.

Firma MXMM sp. z o.o. oferuje m.in.:

  • kompleksowe wykonywanie wielobranżowych projektów architektonicznych, dla zabudowy: mieszkaniowej, usługowej, użyteczności publicznej.
  • projektowanie budynków pasywnych oraz wykorzystujących alternatywne źródła energii.
  • nadzory inwestorskie.
  • analizy chłonności oraz studia możliwości zabudowy dla nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową oraz usługową.
  • uzyskiwanie decyzji o warunkach zabudowy.
  • projekty zmian sposobu użytkowania wraz z projektami adaptacji na inne cele użytkowe.
  • obsługę formalnoprawną w zakresie inwestycji developerskich (pełna obsługa developerska).

 

SKŁAD ZESPOŁU:
arch. Khrystyna Hodlevska – prezes zarządu/architekt
arch. Mariusz Mieszkalski – współwłaściciel/architekt
arch. Irena Wojciechowska – asystent projektanta
arch. Monika Rybus – asystent projektanta
arch. Karol Pliżga – asystent projektanta
arch. Jan Placha – asystent projektanta

arch. Khrystyna Hodlevska jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom 2006 r.). Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń.

W trakcie studiów laureatka konkursów architektonicznych organizowanych przez MURATOR. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy (od 2004 r.) w renomowanej pracowni Warszawskiej. Współtworzyła projekty, które uzyskały liczne nagrody oraz doczekały się realizacji jak: budynek mieszkalny wielorodzinny wraz z usługami na parterze przy ul. Kasprowicza 68 w Warszawie, Port Lotniczy Lublin-Świdnik, zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych „Małe Naramowice” w Poznaniu, zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser, budynek usługowo-biurowy w Puławach, zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Tomaszowie Mazowieckim.

Współzałożyciel biura architektonicznego MXMM sp. z o.o. od 2011 r., także Prezes Zarządu.

Współtworzy różnorodne, oryginalne, nowoczesne rozwiązania oraz projekty architektoniczne o różnej skali i różnym przeznaczeniu uwzględniając  najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie i dokładając starań, by były one optymalne dla użytkowników i środowiska.

arch. Mariusz E. Mieszkalski  jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom 2007 r.). Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. podczas pracy (od 2005 r.) w renomowanym biurze architektonicznym w Warszawie, gdzie przeszedł wiele szczebli w hierarchii zawodowej, doskonaląc swój warsztat architekta. Brał udział przy opracowywaniu licznych analiz chłonności i projektów konkursowych oraz zrealizowanych jak: budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami przy ul. Grenadierów w Warszawie, zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych na terenach dawnego browaru piastowskiego we Wrocławiu, zespół budynków typu hotelowego przy ul. Leduchowskiej w Warszawie, zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Strzelców w Warszawie, adaptacja „Starej Kotłowni” na Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Olsztynie, Szpital Ortopedyczny w Jabłonnie (NZOZ), przebudowa wraz z nadbudową dawnej „Apteki Lichtsona” w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, budynek mieszkalny jednorodzinny przy ul. Miłobędzkiej w Warszawie, budynek mieszkalny jednorodzinny w Czarnowie (Konstancin Jeziorna).

Ilustrator, rysownik oraz autor tekstów poświęconych architekturze oraz urbanistyce.

W 2014 r. został wspólnikiem biura MXMM sp. z o.o. Współtworzy nowoczesne rozwiązania, koncepcje, projekty architektoniczne budowli o różnej skali oraz funkcji.

Przykładowe realizacje oraz wybrane projekty zrealizowane przez MXMM sp. z o.o. umieszczono w zakładce portfolio.